Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. MÁJ LÁSKY ČAS – PRAVÝ ČAS NA SVADBU?
MÁJ LÁSKY ČAS – PRAVÝ ČAS NA SVADBU?

Máj je jeden z najkrajších mesiacov v roku. Je príjemné teplo, ale ešte žiadne extrémne tropické teploty, všetko naokolo je rozkvitnuté, veselé a sme nabití energiou. Máj je považovaný za lásky čas a mohol by tak byť najideálnejším mesiacom na svadbu a napriek tomu je ich v tomto mesiaci minimum. Prečo?

Často nás od toho odrádzajú naše maminky alebo budúce svokry. U nás to tiež nebolo inak. Môže za to povera z minulosti a to, že „ Svadba v máji prináša nešťastie“.  Zisťovali ste niekedy, čo je za tým? Prečo by mala svadba v tomto najkrajšom mesiaci v roku prinášať novomanželom nešťastie? V minulosti bolo totiž často zvykom, že krátko po svadbe žena otehotnela. Avšak ju čakala počas najbližších mesiacov fyzicky náročná práca na poli a žena často potratila. To spôsobilo v rodine nešťastie a smútok. Druhým dôvodom môže byť to, že ak tehotenstvo prebiehalo v poriadku, pôrod bol ku konci zimy. V tom období dochádzali zásoby jedla, ľudia boli zoslabnutí a unavení. Stávalo sa tak,že pôrod bábätká neprežili, niekedy dokonca ani samotné maminky a to prinášalo do rodiny smútok. Keď sa podobná situácia stala opakovane, ľudia si veľmi rýchlo spojili, že títo manželia mali tiež svadbu v máji a povera bola rýchlo na svete.

Je ale ešte stále dôvod na to aby sa máj považoval za nešťastný mesiac pre svadbu? V dobe supermarketov a reštaurácii, keď cez zimu rozhodne hladom netrpíme – skôr naopak, väčšina z nás cez zimu nejaké to kilečko naberie, no nie?

Neriaďte sa teda starými poverami a nebojte sa naplánovať si Váš svadobný deň práve na tento mesiac. Podľa štatistík svadby v máji nevedú k vyššej rozvodovosti než svadby v ostatných mesiacoch.

Související obrázek 

Nech už máte naplánovanú svadbu na ktorýkoľvek mesiac, prajem Vám hlavne veľa lásky a porozumenia, odpúšťania a trpezlivosti lebo to je v manželstve najdôležitejšie.

„Láska je trpezlivá, láska je dobrotivá, nezávidí, nevypína sa, nevystatuje sa, nie je nehanebná, nie je sebecká, nerozčuľuje sa, nemyslí na zlé, neteší sa z neprávosti, ale raduje sa z pravdy. Všetko znáša, všetko verí, všetko dúfa, všetko vydrží.“ Citát z listu 1.Korynťanom 13:4-8

Pri plánovaní Vašej svadby môžete nakuknúť aj do nášho eshopu, kde nájdete krásne veci pre Váš svadobný deň – svadobné ozdoby a doplnky do vlasov, svadobné šperky, svadobné náušnice, manžetové gombíky, šaty pre malé družičky a iné doplnky pre nevestu. https://www.svadobne-ozdoby.sk

Neprepásnite novinky, akcie a zľavy!
2017 - 2019 Svadobne-ozdoby.sk
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.